Wasza Królewska Mość, Panie Marszałku, Panowie Posłowie, Obywatele
Scholandii!

Mieszkańcy i Obywatele!

Obywatele Scholandii już po raz drugi z rzędu postawili na przedstawicieli Scholandzkiej Partii Demokratycznej. To właśnie SPD po raz drugi miało przywilej wystawienia swojego kandydata na Premiera KRS. Tym razem postawiliśmy na młodych obywateli, a na czele tegoż rządu mam zaszczyt stanąć. Staję przed Wysoką Izbo pewny, że to, co wymienię w Expose uda się nam zrealizować z nawiązką.

Wiem, jak trudnym zadaniem jest być ministrem. Będąc ministrem kultury w dwóch rządach mam już doświadczenie potrzebne do kierowania pracami Rządu KS. Liczę, że dzięki wsparciu społeczeństwa oraz parlamentarzystów spojrzę z dumą na nasze osiągnięcia.
Chciałbym teraz nakreślić plan, którego realizacji podejmiemy się.

Zacznę od administracji. Poprawie bądź wymianie podlega duża część ustaw i rozporządzeń. Bardzo ważnym celem w poprawie scholandzkiego prawa jest też Konstytucja – zrobimy wszystko, aby Parlament uchwalił ją sprawnie. Kolejnym ważnym zadaniem jest stabilizacja urzędników, prefektów oraz aktywizacja prowincji. Zamierzamy egzekwować od prefektów regularnych działań w prowincji oraz comiesięcznych raportów. Reaktywujemy Scholandzki Zasób Kadrowy, którego potencjał nie był jeszcze wykorzystany. Liczę, że dzięki tej instytucji wzrośnie liczba wyszkolonych urzędników.

Dużą uwagę w swoich pracach zwrócimy w stronę gospodarki i finansów. Podkreślę, że to podczas poprzedniej kadencji nastąpił znaczący postęp w reformowaniu gospodarki. Chcemy kontynuować tworzenie nowych gałęzi. Zamierzamy też wspierać finansowo nowe inicjatywy obywatelskie. Będziemy też starali się powoli zwiększać budżet, ale jednocześnie utrzymywać rękę na pulsie comiesięcznych wydatków.

Ważnym ministerstwem będzie MSZ. Będziemy starali się na większą skalę proponować i debatować nad projektami w Organizacji Polskich Mikronacji. Chcemy także kontynuować współpracę na wielu szczeblach z naszymi sojusznikami, zarówno na szczeblu dyplomatycznym, jak i kulturalnym czy sportowym.

Pełniąc przez kilka miesięcy funkcje ministra kultury udało mi się wgłębić w problemy kultury scholandzkiej. Przede wszystkim należy rozwinąć sport, który może stać się szansą dla nowych, nieco zagubionych jeszcze mieszkańców; chcemy m.in. reaktywować scholandzką ligę piłki nożnej oraz wyścigi czy też organizować więcej turniejów sportowych w dotąd dziewiczych dziedzinach dla Scholandii, jak snooker. Bardzo ważne jest także wspieranie wszelkich inicjatyw kulturalnych, podjętych przez społeczność scholandzką.
Zamierzamy wspierać je zarówno punktami prestiżu jak i finansowo. Rząd będzie też kontynuował tradycję konkursów, np. literackich, graficznych. Postawimy też na rozwój edukacji i nauki, poprzez współpracę z Królewskim Uniwersytetem Scholandzkim oraz organizując konkursy historyczne.

W sferze promocji chcemy postawić na większą reklamę Scholandii w realnych mediach: gazetach, radiu, telewizji. Środki masowego przekazu są bowiem źródłem nowych potencjalnych obywateli Scholandii. Zamierzamy jednak nie tylko ściągać ludzi do Scholandii, ale także postarać się, aby zostali oni w państwie. W tym celu aktywujemy Scholandzkie Centrum Informacji oraz Instrukcję. Bardzo często zdarza się też, że obywatele długo czekają na wniosek pobytowy. Chcemy, aby jednak wnioski były rozpatrywane sprawniej, a czas, który posiada od momentu wypełnienia wniosku do czasu otrzymania wniosku pobytowego był wypełniony, poprzez „zwiedzanie” i poznawanie
Scholandii. Kontynuować chcemy aktualizacje i dodawanie nowych haseł w Micropedii oraz uporządkowania Leksykonu Scholandzkiego.

Ważną sprawą jest także polityka informacyjna. W tym celu będą organizowane regularne spotkania z członkami rządu, będą też opracowywane comiesięczne raporty z działań rządu.

Kolejnym priorytetem jest konkurs na nowy design strony głównej Scholandii. Ważne jest, aby ten projekt, od dawna zapowiadany, doczekał jak najszybszej realizacji. Pragniemy też większej promocji programu maturalne, który ma na celu pomoc i zachętę nowych mieszkańców do zdania matury i zdobycia obywatelstwa.

Scholandczycy!

Przedstawiam Skład Królewskiego Rządu Scholandii:

Premier KRS - Mateusz Walczak, Hrabia Walczakopola
Wicepremier KRS, Minister Finansów i Gospodarki – Jerzy Mordecki, Hrabia Sverii
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Krystian Gmurek, Baronet
Minister Spraw Zagranicznych – Mateusz Walczak, Hrabia Walczakopola
Minister Kultury – Piotr Jabłoński
Pełnomocnik Rządu ds. Promocji – Marcin Landecki

Proszę Pana Marszałka o rozpoczęcie debaty nad expose

Mateusz Walczak, Hrabia Walczakopola
Desygnowany na Premiera Królewskiego Rządu Scholandii

This entry was posted on poniedziałek, marzec 24th, 2008 at 16:44 and is filed under Expose. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a reply

Name (*)
Mail (will not be published) (*)
URI
Comment