Wasza Królewska Mość, Wysoka Izbo, Szanowni Obywatele i Mieszkańcy!

W wyborach społeczeństwo wyrazliło swoje zaufanie do partii tworzących przez ostatnie miesiące rząd koalicyjny - Scholandzkiej Partii Demokratycznej i Partii Ludzi Inteligentnych. Zadowoleni z naszej dotychczasowej współpracy i niesieni zaufaniem społecznym postanowiliśmy kontynuować dalszą współpracę na forum rządowym dla dobra naszego Królestwa.

Potencjał ludnościowy stanowi jeden z filarów Państwa. Zapał i świeżość młodych obywateli w połaczeniu z doświadczeniem starszych sprawiają, że nasza v-ojczyzna łapie wiatr w żagle, dlatego bardzo ważna jest dobra promocja Królestwa. Aktywne działania w kierunku promocji Scholandii są jednym z priorytetów tego rządu. Kultura jest jedną z najlepiej rozwinietych dziedzin życia i naszą dumą wśród państw v-świata. Kultura potrzebuje pielęgnacji aby moga rozkwitać. Unikalne galerie i muzea stanowią esencję życia kulturalnego kraju i one muszą pracować. Jakość prawa kreuje naszą rzeczywistość i czym lepszej jakości będzie prawo, tym łatwiej będzie o szybki rozwój kraju. Nasze prawa obfitują w wiele aktów prawnych wadliwych lub nieprzystających do scholandzkiej rzeczywistości. Wieczne istnienie raz zbudowanego budynku jest sztuczną konstrukcją w systemie gospodarczym, co gorsze zasada ta jest sztucznym ciężarem dla gospodarki - mocno ograniczającym jej rozwój. Rozpoczęliśmy doraźne działania zmieniające ten stan
rzeczy. W najbliższym czasie zostanie uporządkowana sytuacja z ciągle wzrastajacą liczbą budynków po zmarłych obywatelach. Częściowo juz zostały podjęte działania w tym kierunku poprzez wprowadzenie zasady burzenia budynków pozostawonych bez testamentu.
Pójdziemy dalej, selekcjonujac i porządkując majątek Skarbu Państwa. Część z tych budynków trafi do programów wspierających przedsiębiorczość, a zwłaszcza do “pierwszej firmy”. Bowiem jednym z ważniejszych zadań jest wspieranie inicjatyw utalentowanych, młodych przedsiebiorców w ich dążeniach do zaistnienia na polu scholandzkiego biznesu.
Nie można także zpominać o naszym rynku pracy, czym więcej pracy można zaoferować obywatelom, tym więcej tych obywateli będzie aktywnych.
Wiele pracy zostało włożone w porządkowanie systemu finansów publicznych. Budżet zaczyna przedstawiać realne wielkości. Skarb Państwa jest modernizowany, co pociąga za sobą konieczność modernizacji polityki budżetowo � fiskalnej. Konieczna jest kolejna weryfikacja kwestii wynagrodzeń. Nasz budżet zaczynać być nie tylko poprawny społecznie ale stoi na coraz wyższym poziomie merytorycznym.
Będziemy podejmować wytężoną pracę, aby wszystkie prowincje miały swoich prefektów, co ważne prefektów w swej pracy aktywnych i nie dopuścimy do sytuacji by jakakolwiek z prowincji pozostawała przez dłuższy czas bez opieki.

Szanowni Państwo!

Jakość rządów jest od zarania dziejów ludzkości stałym czynnikiem, który decyduje o potędzę bądź słabości narodów. Żaden rząd nie może spoczywać na laurach i musi dążyć do doskonałości aby umożliwiać swojemu krajowi nieprzerwany rozwój. Mam nadzieję, że przejdziemy z sukcesem ten wielki egzamin jakim jest owocna praca dla dobra Królestwa Scholandii, praca która przyniesie nam wszystkim jak najwięcej korzyści.

Skład Królewskiego Rządu Scholandii:
V - premier i Minister Finansów: dr net Aleksander Lewandowski,
Minister Gospodarki i Pracy: baronet Andy Sky,
Minister Spraw Zagranicznych: markgraf Michał Strudziński,
Minister Kultury: Artur Onacki,
Minister Promocji: Dariusz Drążkiewicz,
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: hrabia Andre van Starck,
Minister Informacji i Polityki Społecznej: dr net Monika Izdebska

Prosze Pana Marszałka o rozpoczęcie dyskusji nad expose.

Andy Sky, baronet
Premier dysygnowany KRS

This entry was posted on poniedziałek, marzec 24th, 2008 at 22:33 and is filed under Expose. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.