Wasza Królewska Mość, Drodzy Goście, Drodzy Obywatele Scholandii,

Ostanie 2 lata scholandzkie były pełne znaczących zmian i zawirowań. Wszystko to wynikało ze zrzeczenia się tronu Jego Królewskiej Mości, Armina Frederika oraz odejścia z kraju Jego Królewskiej Wysokości, Filipa von Schwaben. Wydarzenia te były szokiem dla całego państwa, ale zapewne dla każdego obywatale z osobna. Wydawałoby się, iż Armin Frederik będzie Królem Scholandii zawsze, bo był nim od zawsze. Po ogłoszeniu Dekretu o zrzeczeniu się Tronu wydawało się, że Scholandii chylić się będzie ku upadkowi. Dzisiaj, po dwóch latach scholadzkich, powidzieć mogę, iż Scholandii ma się dobrze. Cieszę się, iż w konkursie Złote Elfy obywatele Scholandii oddali hołd twórcom Scholandii i jednocześnie obywatelom, którzy byli siłą napędową naszej Ojczyzny przez 5 lat. Oczywiście jest wiele do zrobienia, o czym za chwilę, ale też wiele przez te dwa lata schoalndzkie zostało zrobione, wiele również jest w planach.

Warto podkreślić, iż odchodzący Rząd mimo, iż miał jedynie 2 lata scholandzkie na działanie prowadził kraj w dobrym kierunku i zrobił wszystko co w jego mocy, aby ulepszać kraj. Starania, zakończone sukcesem, to znalezienie p.o. Prefektów, rozpisanie wyborów w Delcie i Proftazji, co wydaje się rzeczą łatwo, ale przy deficycie aktywnych obywateli, wcale taką nie jest. Spółki Skarbu Państwa zostały uporządkowane o co zabiegały poprzednie Rządy. Cieszy wprowadzany właśnie panel Kalendariusz Scholandzkiego, dzięki któremu łatwiej będzie zbierać i archiwizować ważne wydarzenia. Najważniejszą jednak rzeczą, która wydarzyła się w ostatnim czasie, to wprowadzenie systemu remontów. Mimo pewnych zastrzeżeń, które pojawiły się z różnych stron, co do jego kształtu uważam go za dobry. Dzięki jego wprowadzeniu miejmy nadzieję, iż gospodarka ruszy, a pieniądze zgromadzone na kontach obywateli zostaną uaktywnione nie tylko na remonty, ale na nowe firmy. Scholandia daje wiele możliwości rozwoju i grzechem jest ich nie wykorzystywać co w połączeniu z napływem nowych obywateli pomoże w rozwoju kraju.

Jeśli mowa już o rozwoju kraju, to proszę pozwolić mi przedstawić rzeczy, które uważam, za potrzebne do wprowadzenia, i które przyczynią się do umocnienia naszej pozycji w mikroświecie, rozwinięciu systemu gospodarczego, który i tak jest najbardziej zaawansowany ze wszystkich istniejących w v-krajach, ale także poprawi standard życia zwykłego obywatela. Niewątpliwie priorytetem nowo wybranego Parlamentu jest uchwalenie nowej Konstytucji Królestwa Scholandii. Pojawiły się dwa projekty, z których jeden, Hrabiego Gatta Tarriffa, poddany został pod debatę publiczną. Drugi, Sędziego Andre van Starcka po dopisaniu przeze mnie preambuły zostanie pod takową debatę oddany w ciągu kilku dni. Oczywiście w projekty oba włożona została ogromna praca, za którą w tym miejscu chciałem podziękować obu autorom.

Jego Królewski Majestat kłania się nisko spoglądając w stronę Hrabiego Tarriffa oraz Margafa van Starcka

Miejmy nadzieję, iż po debacie i wyborze projektu Parlament szybko przyjmie nową Konstytucję, a ja z nieukrywaną przyjemnością go podpisze. Będzie to niejako symboliczny akt zmian w Królestwie - nowy Król, nowa Konstytucja, nowy ład i porządek, który oczywiście jest kontynuacją działa rozpoczętego przez Armina Frederika, głównego twórcy Scholandii. Dopełnieniem tego wszystkiego może być konkurs na nowy design strony. Miejmy nadzieję, że Rząd wkrótce ogłosi konkurs, wyłoni komisję, napisze regulamin oraz wybierze wraz z obywatelami spośród wielu propozycji nowy wygląd „twarzy” naszego kraju.

W Parlamencie zasiadać będą wybitni politycy, którzy w większości obracali się już w kręgach wielkiej polityki krajowej, ale co ważniejsze, zagranicznej. Wierzę, iż przy obecnym układzie sił oraz osobistych cechach każdego z posłów Parlament nie pogrąży się w stagnacji i będzie prężnie działał, gdyż prawo scholandzkie potrzebuje zmian i nowych ustaw. Najważniejsze w tej kwestii wydaje się ogłoszenie nowej Ordynacji Wyborczej, aby uniknąć problemów i niedomówień, które pojawiły się podczas tych wyborów. Ważne również jest uporządkowanie dekretów rządowych, które zostały wydane niezgodnie z prawem. Trzeba je zastąpić ustawami i nowymi dekretami, które będą w zgodzie z obecnym prawodawstwem. Zadanie to w głównej mierze leży w kompetencjach Rządu.

Wiele zależy od Premiera i Rządu. Wierzę, iż będzie to Rząd aktywny. To właśnie Rada Ministrów na czele z jej Prezesem będzie pracować ciężko na naszą przyszłość. Cieszy inicjatyw systemu transportu i ufam, że Rząd przy tym projekcie będzie ściśle współpracował, służył radą i pomagał inicjatorom w trudniejszych kwestiach. Istotną kwestią jest również konkurs na design strony głównej

Jednak Rząd nie tylko sprawuje pieczę nad systemami i konkursami, ale przede wszystkim nad rządowymi instytucjami. Takimi na pewno jest Muzeum Starych Stron Scholandzkich, które w moim odczuciu powinno być uaktualnione przy pomocy listy nieaktywnych odnośników przygotowaną przez Armię. Warto również wskrzesić Rządowe Archiwum Stron Państwowych. Instytucja ta jest ważnym elementem z punktu widzenia dostępności do stron stworzonych i łatwości ich odzyskiwania. W moim odczuciu dobrym pomysłem jest wprowadzenie systemu RSS na stronę główną, aby każdy obywatel, czy też zainteresowany człowiek mógł na bieżąco śledzić aktualne wydarzenia. Nie można również zapomnieć o kulturze i promocji. W kwestii promocji uważam, iż powinna być dotychczasowa polityka. Poprzez kulturę można zaktywizować wiele osób do działania, tych młodych, jak i tych starszych. Konkursy, pomysły, zawody i przede wszystkim chęć działania Ministra Kultury oraz całego Rządu powinna dawać przykład całemu krajowi. Promocja to ważna kwestia i dlatego powinna zostać dokończona sprawa prezentacji Scholandii w Micropedii oraz rozbudowa wpisu o nowe części.

Kolejną ważną sprawą jest edukacja. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa KUS, gdzie również nastąpiły zmiany. Nowy regulamin, nowy podział, nowi Dziekani na pewno przyczynią się do rozwoju nauki scholandzkiej. Trzeba nam również rozwoju i startu gospodarki w pełnych jej aspektach. Aby to się stało należy rozwiązać sprawę odsetek w Narodowym Banku Scholandii, gdyż nie może być tak, aby odsetki „zjadały” przedsiębiorców, którzy zamiast w Banku pożyczają pieniądze od znajomych. Takie postępowanie nie przyczynia się na pewno do rozwoju, tak Banku, jak i firm. Inicjatywą królewską będzie przewodnik dla członków Rządu, Premiera KRS oraz wszystkich urzędników państwowych. Myślę, iż taki zbiór procedur będzie przydatny i oszczędzi wiele problemów, pytań, itp.

Dotychczas mówiłem o polityce wewnętrznej. Jest wiele spraw, które przedstawiłem do zrobienia, naprawienia, bądź reaktywacji. Nie oczekuję od przyszłego Rządu, że te wszystkie sprawy zostaną załatwione, ale tego, iż choć cześć zostanie rozpoczęta. Przechodząc do polityki zagranicznej chciałbym podkreślić strategiczne znaczenie Sojuszu. Współpraca z Królestwem Dreamlandu oraz Królestwem Natanii jest niezwykle ważna. Warto zorganizować Dni Sojuszu, bądź każdego państwa w osobna w Scholandii. Takie podejście na pewno przybliży wszystkie kraje. Przybliżać i pomagać musimy również państwom, które należą do Organizacji Polskich Mikronacji. Organizacja ta ma kluczowe znaczenie w v-świecie. Niestety dopadła ją stagnacja i przy pomocy Scholandii, która zawsze na forum OPM była aktywna należy doprowadzić do dawnej świetności. Wszelka potrzeba pomocy ze strony Sekretarza Generalnego OPM musi spotkać się z chęcią współpracy i pomocy właśnie. Stosunki z Sarmacją, które nadal pozostają zawieszone uważam, iż powinny takie pozostać.

Wiadomo, iż Scholandii obywatelami stoi, a im jest ich więcej i bardziej aktywni, tym jest bardziej sympatycznie, miło i atmosfera jakaś taka lżejsza, która na pewno sprzyja do działania. Apeluję o taką właśnie postawę na LD i w rozmowach prywatnych.

Dziękuję za uwagę!

Ulryk Dariusz Scholandzki, Król Scholandii, Opiekun wiary

This entry was posted on poniedziałek, marzec 24th, 2008 at 15:38 and is filed under Orędzia i mowy tronowe. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a reply

Name (*)
Mail (will not be published) (*)
URI
Comment