Wasza Królewska Mość, Panie Marszałku, Panowie Posłowie, Szanowni mieszkańcy i obywatele Scholandii!

Sytuacja w jakiej znalazł się Królewski Rząd Scholandii prowadzony przez Pana Krystiana Gmurka była nagła i niespodziewana. Moim celem w danej chwili jest utworzenie nowego Rządu, na miarę Państwa oczekiwań. Zamierzam konsekwentnie wypełniać plan wyborczy Scholandzkiej Partii Demokratycznej. Stąd też moje expose, nie będzie w sposób znaczący odbiegać od expose przedstawionego przez mojego poprzednika.

Główną zmianą będzie rozdzielenie Ministerstwa Kultura i Promocji, tak aby
każde z tych Ministerstw było odrębne. Chcemy postawić przede wszystkim na
współpracę międzyresortową. Mimo tego, że Ministerstwo Kultury i
Ministerstwo Promocji nie będą już jednością, zostanie oczywiście dokończony
Konkurs MKiP.

Kolejnym ważnym punktem działań Ministerstwa Kultury będzie Królewski
Uniwersytet Scholandii. KUS jest w chwili obecnej na dobrej drodze ku rozwojowi, lecz sytuacja znacząco odbiega od ideału. Celem Ministerstwa Kultury będzie koordynowanie rozmów na linii Król-KRS-Rektor KUS. Współpraca ta jest bardzo potrzebna i dzięki zaangażowaniu wszystkich trzech stron może wpłynąć bardzo pozytywnie na kondycję KUS.

Nie można również zapominać o sporcie. Trzeba tu przede wszystkim zwrócić uwagę na Scholandzką Ligę Piłki Nożnej. Jej dalszy rozwój jest bardzo ważny, gdyż jest to aktualnie najchętniej wybierana przez Scholandczyków rozrywka sportowa. Aby ta inicjatywa mogła dalej kwitnąć, potrzebne jest jeszcze większe jej rozpowszechnianie. Dlatego w tym miejscu również należy postawić na współpracę. Ministerstwo Kultury będzie nagradzać punktami prestiżu wszystkie zaangażowane w SLPN osoby. W miarę możliwości będzie również
wspomagało finansowo naszą ligę piłkarską.

Zadania Ministerstwa Promocji są tradycyjnie takie same - skuteczne promowanie Królestwa zarówno w Internecie, jak i poprzez inne środki przekazu, takie jak prasa, mające na celu przypływ nowych mieszkańców do Scholandii. Trzeba zwrócić jednak uwagę, ze Minister sam jest niemal bezsilny i potrzeba ogólnoscholandzkiego wsparcia w jego działaniach na
ogólnopolską skalę.Promocja wymaga ciężkiej pracy, w którą należy zaangażować jak najwięcej rąk do pracy. Musimy też skorzystać z doświadczenia osób, które w przeszłości udowodniły, że potrafią to robić skutecznie.

W sprawach gospodarczych wielkich zmian nie będzie. Główne zadanie to równowaga budżetowa. Przewiduje się uruchomienie nowych licencji. Zachowana zostanie aktywność Spółek Skarbu Państwa, a co za tym idzie utrzymanie wypłat dywidend dla udziałowców. Kolejnym celem będzie dążenie do naprawy SGPW, a w przyszłości możliwość wprowadzenia na parkiet nowych podmiotów gospodarczych. Ustalone zostaną również warunki otrzymywania certyfikatów dla firm scholandzkich.

Będziemy regularnie śledzić poczynania prefektów, w razie potrzeby wymieniać mało aktywnych. Zamierzamy również ustanowić instytucję Trybunału Honorowego, którego zadaniem będzie zajmowanie się sprawami honoru szlacheckiego.

Pojawił się ostatnio projekt nowego designu strony głównej naszego Królestwa. Sprawa jest jeszcze bardzo świeża, być może pojawią się kolejne projekty. Pamiętajmy jednak o aktualnej stronie. Dlatego będziemy uporządkowywać i uaktualniać naszą obecną witrynę.

W pracach KRS będziemy zwracać uwagę na aktywność w Organizacji Polskich Mikronacji. Sezon ogórkowy nie sprzyja aktywności w OPM, natomiast chcemy utrzymać dotychczasową aktywność na wysokim poziomie. Będziemy także współpracowali z innymi v-państwami, zarówno z tymi spod znaku Wielkiej Trójki jak i z mniejszymi, które od niedawna uznajemy. Zwrócimy uwagę na uporządkowanie spraw Sojuszu z Królestwem Dreamlandu. Zamierzamy kontynuować uporządkowanie korpusu dyplomatycznego, które rozpoczął poprzedni Rząd.
Ważna będzie również współpraca z Księstwem Sarmacji, którą nasz Rząd będzie chciał szczególnie rozwijać.

Wysoka Izbo,

Przedstawiam skład nowego Królewskiego Rządu Scholandii:

Premier KRS, Minister Kultury – Dr dr net. Piotr Jabłoński, Kawaler
Wicepremier KRS, Minister Spraw Zagranicznych – Mateusz Walczak, Hrabia Walczakopola
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Kamil Magnus, Baron
Minister Finansów i Gospodarki – Jerzy Mordecki, Hrabia Svevii
Minister Promocji – Wojciech Pabian, Kawaler

Proszę Pana Marszałka o rozpoczęcie debaty nad expose.

Dr dr net. Piotr Jabłoński, Kawaler
Desygnowany na Premiera Królewskiego Rządu Scholandii

This entry was posted on czwartek, wrzesień 4th, 2008 at 20:45 and is filed under Expose. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.