Wasza Królewska Wysokość, Wasze Książęce Moście, Ekscelencje, Dostojni i Szlachetni Panowie i Panie, Drodzy Obywatele i mieszkańcy Królestwa!

Otwarcie Dziewiątego Parlamentu Scholandii jak zwykle daje mi okazję do krótkiej oceny stanu państwa.

Nie jest on zły, jeśli pamiętać aktywność państwową i gospodarczą dużej liczby osób, dołączenie do nas wielu nowych obywateli, znaczne pomnożenie zasobów stron publicznych i prywatnych, dobrą sytuację finansową państwa i stabilną gospodarkę.

Podziękowania za to należą się każdemu, kto tworzyl i pracował, w szczególności wlaścicielom działających firm oraz urzędnikom i pracownikom państwowym od członków Rządu , poprzez prężnych prefektów, wykładowców, kierowników placówek państwowych -do żolnierzy zawodowych.

Ponowne (choć nadal nie regularne) ożywienie scholandzkiej prasy napawa nas optymizmem na przyszlość - tęsknimy do czasów, gdy znów co tydzień będziemy mogli przeczytać kilka ambitnych i obszernych tytułów. Prasa bowiem nie jest tylko opisem i komentarzem do rzeczywistości - w państwie wirtualnym w stopniu większym niż w realnym tę rzeczywistość kreuje.

Dziękuje odchodzącemu Parlamentowi i Rządowi za jego wysiłki w utrzymaniu i rozwijaniu państwa, w szczególności za zamykanie luk prawnych w różnych dziedzinach i starania o możliwie najlepsze obsadzanie urzędów państwowych, a także wielką pracę nad zabezpieczeniem stron publicznych i narodowego dziedzictwa.

Z radoscią zauważam pierwszy od dłuższego czasu, niewielki, ale dobrze wróżący na przyszłość postęp w dziedzinie systemowej. Mam nadzieję - a dziela ją ze mną pewnie wszyscy Scholandczycy - że w najbliższym czasie w tej dziedzinie państwo nasze wykona większe kroki na drodze rozwoju.

Przed nowym Parlamentem i wyłonionym przezeń Rządem Królewskim stoi wielka liczba zadań. Proszę mi pozwolić wymienić tylko najważniejsze z nich:

1. Rozwój gospodarki, który powinien przynieść nowe ciekawe i zbliżające do realizmu dziedziny oraz przede wszystkim kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Sadzę, że najwyższy już czas sprywatyzować energetykę, urealnić dzialalność szpitali i uczynić opłacalną produkację leków, wybudować przemysł zbrojeniowy, wprowadzić konieczność remontów systemowych budynków, wprowadzić system trasnportowy.
2. Integralnie z tym związane są działania dla utrzymania i rozwijania systemów informatycznych. Przez nie możemy stale rozwijać gospodarkę a także dać jej nowy zastrzyk sił witalnych i otworzyć nowe możliwości zarobkowania.
3. Za najważniejsze w tej dziedzinie uważam skorygowanie działalności Giełdy, by zapewnić jej wiarygodność wobec inwestorów, poprawienie mechanizmow prestiżu obywatelskiego, który może zapewnić powstanie wielu miejsc zarobkowania w sferze niematerialnej. Stad mój apel do współtwórców systemu - o wzmożenie działalności , oczywiście na miarę czasu i sił , oraz koordynowanie tej działalności z aktualnym Rządem. Rząd zas, który zostanie wyłoniony, proszę o wyznaczenie konkretnego odpowiedzialnego urzędu lub osoby, która będzie odpowiadala za płynny kontakt z systemowcami i realizowanie wraz z nimi priorytetów państwowych.
4. Zintegrowana opieka nad nowymi mieszkańcami Królestwa przez specjalny, prężny i aktywny, dysponujacy wieloma metodami i środkami urząd państwowy, z kolei kontrolowany i rozliczany przez Szefa Rzadu. Nowi mieszkańcy muszą mieć świadomość, że jest się do kogo zwrócić ich pytania znajdą odpowiedź, ich pomysły ocenei konsultacje, ich chęć działania mądre ukierunkowanie.
5. Stałe, lecz konkretnie ukierunkowane poszukiwanie przez wszystkich obywateli poza Królestwem osób, które posiadając potrzebne nam umiejętności i zainteresowania włączą się aktywnie w rozbudowę państwa.
Zdaję sobie sprawę, że jest to tylko mała część spośród tych wielorakich zadań, oczekujących nas wszystkich. Te jednak chce w sposób szczególny polecić Parlamentowi i Rządowi.
Z doświadczenia wielu lat scholandzkich wiadomo, ze skoncentrowanie się na kilku zadaniach i poświęcenie im maksimum sił umożliwia realizację choćby części programu dla państwa, próba zaś realizacji absolutnie wszystkiego kończy się często niepowodzeniem na wszystkich frontach.

Życzę Przedstawicielom Narodu owocnego i korzystnego dla Scholandii sprawowania swego mandatu, nowemu zaś Rządowi wszelkiego powodzenia w zarządzaniu i rozwijaniu państwa.

Dziękuje za uszanowanie i uwagę.

Armin Frederik, Król Scholandii, Opiekun wiary
Scholopolis, dnia 6. pazdziernika 2005

This entry was posted on poniedziałek, marzec 24th, 2008 at 15:25 and is filed under Orędzia i mowy tronowe. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a reply

Name (*)
Mail (will not be published) (*)
URI
Comment